מאמרים

מחלות זואונוטיות -מחלות שעוברות לבני אדם ודרכים למניעתן
מחלות זואונוטיות הן מחלות שעוברות לבני אדם דרך בעלי החיים. המרפאה הוטרינרית של ד"ר שי פייס מגישה כאן כמה מן המחלות הנפוצות ודרכים למניעתן.

חשיבות חיסונים לכלבים וחתולים
כל מי שמגדל בביתו כלב או חתול מכיר בודאי את השגרה של מתן חיסונים לחיות המחמד. כל כלב וחתול צריכים לקבל חיסונים מסוגים שונים, רובם בעודם גורים וחלקם כתמיכה שנתית. המרפאה של ד"ר שי פייס מתמחה בכל סוגי החיסונים.
 
חשיבות הטיפול בפרעושים וקרציות בבעל החיים + הסיכונים לאדם
קרציות ופרעושים הם שני מינים של טפילים שנוטים להידבק לגופם של כלבים בעיקר. טפילים אלו ניזונים מדמו של הכלב (ובעצם מדמו של כל יונק), וגורמים לתופעות רבות, החל מגירוד וחוסר נוחות ועד לסכנת חיים של ממש. בשל כך, חשוב מאד לטפל בקרציות ובפרעושים, אם יש כאלה, ולמנוע את הופעתם ככל האפשר. במקרים מסוימים, הקרציות מהוות סכנה גם לאדם.

ההיבטים הפסיכולוגיים החשובים לגידול חיה בבית + התאמת סוג גזע בעל החיים לסביבה הביתית
בבתים רבים בישראל (ובכלל, בעולם) מגדלים חיות מחמד מסוגים שונים. חיות המחמד האהובות ביותר הן כלבים וחתולים. אלו הם בעלי חיים שחיים בבית באופן חופשי, אפשר ללטף אותם בכל הזדמנות ולהיקשר אליהם, ממש כמו אל אדם נוסף בבית. מחקרים מוכיחים כי גידול של חיית מחמד בבית מסייע לבני הבית בתחומים שונים, ובייחוד לילדים.

חשיבות הטיפול בתולעת הפארק ( מציאות או דמיון)
תולעת הפארק היא תולעת קטנה שמצויה בתוך אורגניזמים שונים, בדרך כלל בחיפושיות זבל. שמה של תולעת הפארק ניתן לה מכיוון שהיא נתגלתה לראשונה בפארק הלאומי (הספארי) ברמת-גן.  תולעת הפארק פוגעת בכלבים, זאבים, שועלים, ואף חתולי בר (לא בית או רחוב), ועלולה להביא למותם, אם באופן פתאומי ואם באופן איטי ומלא כאב.

מדוע לסרס / לעקר את בעל החיים
סירוס ועיקור הן פעולות שמטרתן למנוע מבעלי חיים את תופעות הייחום וכמובן, למנוע מהם להביא גורים. בדרך כלל, בעלי כלבים וחתולים דואגים לסרס ולעקר את חיות המחמד שלהם, על מנת למנוע את התופעות של הייחום וכדי למנוע התפוצצות אוכלוסין של חתולים וכלבים. יש לדעת, כי האגרה שמשולמת לעירייה עבור החזקת חתול או כלב יורדת בשישים אחוזים אם הכלב מסורס או הכלבה מעוקרת.
הוראות לאחר ניקוי שיניים
ייתכן ובעל החיים ירגיש סחרחורת או בחילות לאחר ההרדמה, הדבר יתבטא בהקאה
צהובה לאחר הנסיעה או הליכה לא יציבה וחוסר תיאבון. יש לתת בבית לשתות מים, ואם בעל החיים אינו מקיא לאחר חצי שעה,ניתן לתת 1/4 כמות מזון מהמנה הרגילה.
למאמר המלא...

גידול צ'ינצ'ילה
הצ'ינצ'ילה הם מכרסמים שמקורם מהרי האנדים שבדרום אמריקה. לפני כמאה שנים בלבד, היו הצ'ינצ'ילות על סף הכחדה ממש במקום מוצאם, זאת בעקבות צייד בלתי מבוקר בגלל פרוותם הנחשקת. כמה פרטים בודדים שהובאו לארה"ב לצורך מחקר מהווים את רוב אוכלוסיית הצ'ינצ'ילות המגודלת על ידי האדם כיום. בטבע, גם כיום הם מאוד נדירים.
למאמר המלא...
 


הוראות לאחר ניתוח

מתן שתייה, ואם בע"ח אינו מקיא כעבור חצי שעה, ניתן לתת רבע מכמות המזון הרגילה על מנת שלא יקיא. ייתכן ותהיה הקאה צהובה עקב סחרחורת לאחר נסיעה או בחילה. אם ההקאות נמשכות יש ליצור קשר עם המרפאה.
למאמר המלא...
 


הוראות לטיפול אוזניים

ראש מוטה למטה, 90 מעלות לרצפה. למשוך את האוזן למעלה. למלא את האוזן עד למעלה בחומר שטיפה. לעסות את האוזן במשך מס' שניות. לנקות עם צמר גפן.
למאמר המלא...
 


תזונת הארנבת

הארנבת נמנית על משפחת הלגומורפים וקרובה יותר לסוס מאשר ליתר המכרסמים מבחינת מערכת העיכול שלה. מתוך כך, הארנבת נחשבת כאוכלת צמחייה (הרבי בורית) מובהקת. בנוסף לעובדה זו, מבחינה אנטומו-פסיולוגית (ורפואית), הארנבת היא בעל חיים בעל מעי ארוך מאוד, בערך ארבע פעמים מאורך הגוף שלה (משקלו הוא בערך 20% ממשקל הגוף).
למאמר המלא...
 


החיסונים לכלבים ולחתולים וחשיבותם

למאמר המלא...
 


הטפילים: פרעושים, קרציות, תולעים

למאמר המלא...
 


ספירוצרקה-לופי - התולעת שקוטלת כלבים

למאמר המלא...
 

| ניקוי שיניים לכלב || גידול צינצילה || ניתוח לכלב || טיפול אוזניים לכלב |
לקביעת תורים


טיפים

מרפאה וטרינרית בחולון